FORMULA 1
Trend

Mercedes’ten Romain Grosjean’a Özel Davet

Toto Wolff'ten Romain Grosjean'a jest

2020 Bahreyn Grand Prix’inde korkunç bir kazayı sağ atlatan başarılı pilot Romain Grosjean’a Toto Wolff’ten Mercedes jesti.

35 yaşındaki Fransız kendisini haber eden ve ellerinde ciddi yanıklar bırakan günün, Formula 1’deki son hatırası olsun istemediğini dile getirmişti.

Hastanede tedavi görürken sezonun son iki yarışında koltuğunu boş bırakan Grosjean, Gümüş Oklar’ın patronu Toto Wolff’ten davet aldığını ve Grand Prix macerasını güzel bir şekilde noktalayacağını açıkladı.

Açıklanana göre, Grosjean, Lewis Hamilton’ın 2019’da şampiyonluk kazandığı Mercedes MGP W10 ile Paul Ricard Pisti, Fransa Grand Prix’inde -kazasından tam yedi ay sonra- 29 Haziran’da tam bir test gününü tamamlayacak.

image2 1024x576 - Mercedes'ten Romain Grosjean'a Özel Davet

30 Mart’ta Mercedes’in Brackley fabrikasında koltuk ayarı ve simülatör oturumu gerçekleştiren Romain Grosjean:
“Formula 1 arabasına tekrar oturacağım için çok heyecanlıyım!”
“Benim için çok önemli bir fırsat ve şampiyonluk kazanan bir Mercedes’i sürmek benzersiz bir tecrübe olacak.”

“Mercedes takımına ve Toto’ya minnettarım. Bahreyn’de hastane yatağımda Toto’nun medyaya konuşurken beni Mercedes sürmek için davet ettiğini duyduğumda çok neşelendim!”

image3 1024x576 - Mercedes'ten Romain Grosjean'a Özel Davet

“Covid yüzünden Formula 1 Fransa’da yarışamadı, 2021 Fransa Grand Prix’inde -Evimde- bu deneyimi yaşayacağım. Çok özel olacak, o günü sabırsızlıkla bekliyorum.” açıklamalarında bulundu.

Author

Okan Nurkan

19 yaşında bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu