MOTOGP

Marc Marquez Katar GP’de Yarışmayacak

Marc Marquez, Ruber Internacional sağlık ekibiyle birlikte, bu hafta sonu Katar GP'ye katılmama kararı aldı.

Marc Marquez, Ruber Internacional sağlık ekibiyle birlikte, bu hafta sonu Katar GP’ye katılmama kararı aldı.

Marc Marquez, 2020 Temmuz ayın da İspanya Grand Prixi’sinde kaza sonucu düşüp kolunu kırmış, İspanya İspanya Grand Prixi’sinden beri yarışamadı.

Repsol Honda takım sürücüsü Marquez bu hafta sonu düzenlenecek olan Katar Grand Prix’i ve diğer hafta sonu Doha Grand Prix’e katılamayacak. 12 Nisan’da tıbbi bir kontrolden geçip duruma göre diğer GP’lere katılıp katılamayacağı kesinleşecek.

Marc Marquez , Repsol Honda Team

İspanyol pilot şöyle konuştu, ” sağlık ekibiyle yaptığımız son kontrollerden sonra bana iki Katar yarışında da yarışmamamı tavsiye ettiler.”

“Sağlık ekibiyle yapılan son incelemeden sonra, doktorlar bana en akıllıca şeyin Katar Grand Prix’sine katılmamak ve son haftalarda izlediğimiz iyileşme planına devam etmek olduğunu söylediler. Dünya Şampiyonası’nın açılış yarışına katılmayı çok isterdim, ancak rekabete geri dönmemizi sağlayan en uygun koşulları geri kazanabilmek için çalışmaya devam etmemiz gerekecek. ”

İspanyol sürücünün kolu, üçüncü ameliyatın ardından istenilen şekilde iyileşme belirtileri göstermeye başladı ve geçtiğimiz günlerde özel bir test gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu