IMSA
Trend

IMSA WeatherTech Şampiyonasının Sebring Etabının Antrenman ve Sıralama Turları Tamamlandı!

ABD’nin en ünlü pistlerinden biri olan Sebring pistinde gerçekleşecek olan 12 saatlik IMSA yarışının antrenman ve sıralama turları tamamlandı. Florida’da yarışın başlaması için nefesler tutuldu. 5 farklı kategoride 12 saat sürecek yarışın 2. ve 3. antrenman ve sıralama turları sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

31 Numaralı Araç En Tepede!

31 action express racing cadil 1 - IMSA WeatherTech Şampiyonasının Sebring Etabının Antrenman ve Sıralama Turları Tamamlandı!

Felipe Nasr, Mike Conway ve Pipo Derani ‘nin sürdüğü kırmızı Cadillac DPi Sebring ‘deki tüm antrenmanlarda ve sıralamaturlarında en tepedeki koltuğu boş bırakmadı. Sıralama turlarında 01:45.354 atan Felipe Nasr dikkatleri üzerine çekti. 4 seansta da başarı gösteren pilotlar Whelen Engineering Racing takımını oldukça memnun etti. 24 saat Daytona yarışından verim alamayan takım bu hafta sonu iyi bir sonuç almaya niyetli.


Chip Ganassi Racing için Heyecanlı Bekleyiş!

01 chip ganassi racing cadilla 1 - IMSA WeatherTech Şampiyonasının Sebring Etabının Antrenman ve Sıralama Turları Tamamlandı!Eski F1 pilotu Kevin Magnussen ‘in de gelmesiyle kadrosu beğenilen takım 24 saatlik Daytona yarışının son 5 dakikasında pistteki parçalar yüzünden lastiği patladığından büyük hüsrana uğramıştı. Bir süredir yarış antrenmanlarını sürdüren takım 2. antrenmanlarda 4. sıraya yerleşirken 3. antrenmanlarda ise 2. sıraya yerleşti. Sıralama turlarında ise Regner Van Zande01:45.849 tur süresiyle 3. sıraya yerleşti.

 

10 Numaralı Araç Formunda!

10 wayne taylor racing acura a 1 - IMSA WeatherTech Şampiyonasının Sebring Etabının Antrenman ve Sıralama Turları Tamamlandı!
Rolex 24h Daytona kazananı Konica Minolta Acura ARX-05 Antrenman ve sıralama turlarında da oldukça başarılı bir yol izledi. 2. Antrenmanda 5. 3. Antrenmanda da 3. bitirdi. Sıralama turlarında 01:45.464 süresiyle 2. sıraya yerleşen Rick Tylor sonuçtan memnun gibi gözüküyor.

 

 

DPi sonuçlarını verdik. LMP ve GT sonuçları IMSA ‘nın kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yarış 20 Mart günü Türkiye saatiyle saat 17.10’da yayınlanacak. IMSA ‘nın kendi sitesinde ya da NBC Sports üzerinden seyredebilirsiniz. Bol yarışlı ve sağlıklı günler dilerim. İyi günler!

carinsport.com

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu