Moto 3Motosiklet

Deniz Öncü: “Hayatta olduğum için şanslıyım.”

Moto3 sürücümüz Deniz Öncü Jerez'de geçirdiği kaza sonrası konuştu.

2021 Moto3 sezonunun 4. ayağı olan Jerez yarışında son virajda yaşadığı kaza sonucu Tech3 KTM sürücüsü Deniz Öncü, “Hayatta olduğum için şanslıyım.” ifadesini kullandı.

Türk sürücü, yarışın son metrelerinde bir diğer KTM sürücüsü Jaume Masia ve Petronas Honda’dan Darryn Binder’la birlikte yere düştü. Binder’ın ön fren diskinin boynunu kesmesiyle birlikte çakıla doğru yuvarlandılar.

Yarıştan sonra sosyal medyada fotoğraf paylaşan Öncü, trajik olabilecek bir kazayı ucuz atlattığı ve yaşadığı için şanslı hissettiğini söyledi.

Deniz Oncu Tech3 Moto3 Instagram

Takımın basın açıklamasında Öncü: “Her zamanki gibi frenliyordum. Ancak motoru birinci vitese getiremedim ve ikinci vitese geçiyordum. O anda Masia’ya çarptım ve onu da düşürdüm, gerçekten üzgünüm.”

Binder: “Son virajda gidecek hiçbir yerim yoktu. Kaza yapan bir sürücü beni de kendisiyle birlikte yere serdi. Yapabileceğim bir şey yoktu, üzgünüm.” Açıklamasında bulundu.

Düşüşünden önceki 12 turu lider götüren Deniz’in kazasından sonra şampiyona lideri Pedro Acosta için zafere giden yol gözüktü. 16 yaşındaki çaylak, bu galibiyetiyle sezonun ilk dört yarışındaki üçüncü zaferini elde etti. Ayrıca üst üste yarış kazanan en genç isim olmakla birlikte ilk dört yarışında podyumda yer alan ilk çaylak oldu.

Author

Okan Nurkan

19 yaşında bir petrolhead.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu